ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:

Jeżeli dzień przed lub nawet w dniu sesji zaobserwujecie u siebie lub u dziecka jakiekolwiek objawy przeziębienia, prosimy o informację i przełożenie terminu sesji.

• Nasze spotkanie zaczynamy od obowiązkowego zdezynfekowania rąk.

• Po każdej sesji pomieszczenie jest wietrzone oraz dezynfekujemy klamki i gadżety - ta abyście się czuli u nas komfortowo. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Dla kogo przeznaczona jest sesja?

 

Zapraszamy na sesję maluchy, które same już stabilnie i pewnie trzymają główkę (nie robimy sesji noworodkowych w studiu- z takim maluszkiem możemy zrobić tylko ujęcia z rodzicami na rękach). Nie ma górnej granicy wieku dziecka. Robimy też kilka ujęć z rodzicami- jeśli rodzice wyrażają chęć.

Jak wygląda taka sesja?

 

W trakcie naszego spotkania robimy zdjęcia portretowe dzieci oraz kilka zdjęć rodzinnych.  

Nie robimy sesji ze zwierzętami. Sesja trwa do 1 godziny (łącznie z przybyciem, rozebraniem z kurtek oraz wyjściem - polecamy przybyć na sesję już ubrani w stylizację na sesję).

W tym czasie musimy tę sesję wykonać - potem musimy mieć czas na przygotowanie studia przed kolejną sesją.

Sesja jest dość dynamiczna, często zmieniamy pozycje, akcesoria:)

Gdzie odbywa się sesja?

Sesja odbywa się w studiu, w zabytkowej kamienicy na Woli w Warszawie. 

Co w przypadku, gdy się spóźnimy lub będziemy wcześniej, czy możemy poczekać w studiu?

 

Jesteśmy umówieni na konkretną godzinę. Sesje trwają do 1 godziny, dlatego bardzo prosimy o punktualność. Spóźnienie oznacza krótszą sesję i ryzyko nie zrealizowania całego planu zdjęciowego :( Weźcie proszę zapas czasu na znalezienie miejsca do parkowania i spokojne dotarcie do studia.

Prosimy też o nie pojawianie się wcześniej niż wyznaczona godzina bez konsultacji z nami (nie mamy poczekalni).

Jaka jest rola rodziców podczas sesji?

 

Przepisem na udaną sesję jest współpraca rodziców z fotografem, to rodzice najlepiej znają swoje dzieci:)  My aktywnie pracujemy z Waszymi maluchami, ale bez Was nie damy rady. U nas rodzice nie siedzą na kanapie- tylko aktywnie biorą udział w sesji :) Zastrzegamy, że mimo starań naszych i rodziców czasem zdarzają się dzieci, które na sesji grymaszą i się nie uśmiechają. Pamiętajcie jednak, że są to tylko dzieci i nawet zdjęcia z lekkim grymasem są super pamiątką :) 

 

​Co obejmuje obróbka i retusz zdjęć? 

 

Przede wszystkim jest to nasza autorska obróbka kolorystyczna, która dla każdego Klienta jest taka sama. Retuszowi podlegają niedoskonałości skórne, delikatne zmarszczki, np zadrapania na twarzach dzieci. Nie odchudzamy, nie odmładzamy osób na zdjęciach, nie robimy ingerencji graficznych. Bardziej zaawansowany retusz jest wyceniany u grafika indywidualnie. 

 

​Czy możemy dostać wszystkie zdjęcia nieobrobione? 

 

Nie przekazujemy nieobrobionych zdjęć w formacie RAW oraz niewyretuszowanych zdjęć jpg. 

Jak się ubrać?

Scenka jest jasna, w klimacie BOHO. Dominują biele, beże i drewno. Idealnie pasować będą jasne i pastelowe stylizacje. Unikamy ciemnych stylizacji, sportowych bluz, dżinsów i sportowych dodatków. Na sesji zdejmujemy buty z dworu. Nie wchodzimy do studia w szpilkach. Prosimy w miarę możliwości o przyjazd gotowi w pierwszej stylizacji do zdjęć, tak, aby uniknąć zbędnego przebierania po wejściu do studia (co często wpływa też na nastrój dzieci). Chcemy abyście mieli dużo czasu na zdjęcia i wiele ujęć. Możecie zabrać więcej stylizacji dla dzieci i przebierać w kolejne stylizacje w trakcie sesji - jeżeli czas pozwoli i jeżeli nie popsuje to humoru dziecka. Sprawdzają się dwie/max trzy stylizacje. Zwróćcie uwagę na stylizacje dla dziewczynek , aby nie były za krótkie- tak aby nie było widać bielizny podczas kiedy dziecko się rusza i kręci. 

Dla maluszków z pieluchą prosimy o przygotowanie takiego ubranka, aby zakryło pieluszkę podczas siedzenia. Pieluszka nie wygląda na zdjęciach estetycznie.

Ile osób może być na sesji w studiu ?

Sesja przeznaczona jest dla jednej rodziny (max 5 osób- rodzice i trójka dzieci). Pojawienie się większej ilości osób spowoduje, że w studiu będzie bardzo ciasno i niekomfortowo. Prosimy zatem, aby w studiu byli tylko rodzice z dziećmi biorący udział w sesji zdjęciowej. Nie ma też możliwości połączenia sesji dwóch rodzin. My podczas sesji pracujemy we dwoje. 

Co mamy zabrać ze sobą?

Zabierzcie zabawki lub akcesoria- jedną/ dwie zabawki, które przydadzą się do rozbawienia i zaktywizowania maluchów. Prosimy w miarę możliwości o nie jedzenie w trakcie sesji ( ciastek, chrupek, czekolady(szczególnie!).

Jak się przygotować do sesji?

 

Prosimy o zaplanowanie tego dnia, tak aby dzieci były wypoczęte, np. po drzemce - w najlepszym momencie dnia, aby miały dobry nastrój.

Za bezpieczeństwo dzieci w trakcie sesji oraz zniszczone dekoracje odpowiadają rodzice. Bardzo prosimy o reagowanie, gdy dziecko będzie niszczyło scenkę lub rzucało przedmiotami. Są elementy plastikowe, drewniane, ale też szklane. Prosimy zatem o szczególną uwagę.